چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧
لینکستان
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 21567
 بازدید امروز : 83
 کل بازدید : 188879
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.49
صفحه اصلي > اخبار > علمي 
علمي
 

تاثیر شدید مصرف مواد روانگردان در بروز "ایدز"
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هشدار داد: مصرف مواد روانگردان موجب جنون جنسی می شود و احتمال ابتلا به ویروس ایدز و بیماری های آ میزشی را به شدت بالا می برد.

سرعت انبساط جهان فراتر از تصورات پیشین
ستاره‌شناسان با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل ناسا در کشفی چشمگیر دریافته‌اند که جهان پنج تا 9 درصد سریعتر از حد انتظار منبسط می‌شود. توضیحات احتمالی کمی برای این سرعت بیش از حد کیهان وجود دارد. یک احتمال این است که انرژی تاریک که در حال حاضر به تسریع سرعت جهان مشهور است، ممکن است کهکشان‌ها را با قدرت بیش از تصور پیشین از هم دور می‌کند.

سفر به نزدیک‌ترین ستاره در سال 2069
یکی از قانون‌گذاران ارشد ایالت متحده که بودجه‌ی ناسا را تعیین می‌کند به این سازمان دستور داده تا پروژه‌های کاوش بین ستاره‌ای را از سر بگیرد. هدف نهایی که برای ناسا تعیین شده این است که در سال 2069 بتواند فضاپیمایی را به «آلفا قنطورس»، نزدیک‌ترین ستاره به خورشید بفرستد. سال 2069 صدمین سالگرد فتح ماه است.

امواج موبایل چقدر نگران کننده است؟
انتشار گزارشی جدید از سوی یک مرکز تحقیقاتی وابسته به دولت آمریکا که در زمینه اثرات مختلف امواج تلفن‌های همراه و ارتباط آن با ایجاد سرطان به بحث پرداخته، موجی از نگرانی را در میان کاربران ایجاد کرده است.

روند فرسایشی ژنتیکی گونه‌های مختلف جانوری در کشور افزایش یافته است
به گزارش از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهزاد سرخی گفت: لایحه حفاظت از منابع ژنتیکی در مجلس در مرحله نهایی شدن است و امیدواریم در سال جدید بتوانیم با رویکرد ملی و بین‌المللی و ثبت این ذخایر به راهکاری مناسب برای حفاظت و بهره‌برداری صحیح از منابع ژنتیکی دست یابیم.

ارتباط کروموزوم Y و خطر بروز آلزایمر در مردان
طبق مطالعه جدید محققان، مردانی که کروموزم Y خود را با افزایش سن از دست می دهند بسیار در معرض خطر ابتلا به آلزایمر قرار دارند.

سفر انسان به فضا با بالن/طرح چینی‌ها برای گردشگری فضایی
گردشگری فضایی یکی از آرزوهای بسیاری از مردم جهان است که هزینه‌های بالایی دارد. به گزارش ایسنا اما یک شرکت چینی برای نخستین بار قصد دارد از بالن برای ارسال انسان‌ به فضا استفاده کند.

زمان مرگ چه حسی به انسان ها دست می دهد؟
دانشمندان با انجام بررسی‌های علمی و پزشکی احساس افراد را یک دقیقه قبل از مرگ توصیف کردند.

با مرگ سیاهچاله چه اتفاقی بر سر موادش می افتد؟
بسیاری از دانشمندان با توجه به این موضوع که سیاهچاله‌ها جاودانه نیستند و مانند بسیاری از اجرام آسمانی روزی می‌میرند، به دنبال پاسخ این سوال هستند که وقتی یک سیاهچاله از بین می‌رود چه بلایی سر مواد تشکیل دهنده آن می‌ آید یا چه اتفاقی برای قدرت‌های استثنایی این اجرام می‌افتد؟

الفبای جدید ژنتیکی کشف شد
چهارچوب اصلی دی ان آ از گروه های فسفاتی تکرار شونده ای ساخته شده که بار منفی دارند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

اوقات شرعی
عنوان